Aktualności - Opera Leśna Sopot

Aktualności

20-03-2019

Sopocki Klub Malucha

Już 21 marca rusza Sopocki Klub Malucha na terenie Opery Leśnej. Jest to miejsce dedykowane rodzicom z dziećmi w wieku 0-3 lat. Sopocki Klub Malucha powstaje z inicjatywy miasta w oparciu o głosy rodziców, którzy wskazali potrzebę stworzenia takiego miejsca. Klub ten to przede wszystkim miejsce wzajemnych spotkań dla rodziców, które dodatkowo w czasie godzin otwarcia oferować będzie zajęcia sensoryczne lub umuzykalniające dla dzieci oraz konsultacje psychologiczne dla rodziców. W ręce rodziców oddajemy przestronne, duże pomieszczenie usytuowane w otoczeniu przyrody. Sopocki Klub Malucha czynny będzie w każdy czwartek w godzinach od 11.00 do 14.00. W tym czasie poza różnego rodzaju zajęciami, rodzice będą mogli również napić się kawy lub herbaty i powymieniać doświadczeniami rodzicielskimi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w nadziei, że Sopocki Klub Malucha już wkrótce zatętni życiem. Korzystanie z Sopockiego Klubu Malucha i odbywających się tam zajęć jest bezpłatne.
 

21-12-2018

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne i osuwający się z dachu obiektu śnieg, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zmuszeni jesteśmy do zamknięcia obiektu dla zwiedzających.
Obiekt zamknięty od 21 grudnia 2018 do odwołania.
Za utrudnienia przepraszamy.

11-09-2017

Opera Leśna w Sopocie to jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, którego historia sięga 1909 roku. U źródła jej powstania spoczywa idea stworzenia w Sopocie miejsca unikatowego, doskonałego pod względem akustycznym teatru pod gołym niebem, będącego z jednej strony „świątynią sztuki”, z drugiej - atrakcją przyciągającą do Sopotu tłumy kuracjuszy.

Bogata, ponad stuletnia historia obiektu, pokazuje, że zamysł jego twórców przez kolejne dekady był realizowany z powodzeniem. Na deskach Opery Leśnej organizowano monumentalne spektakle teatralne i operowe, festiwale muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz koncerty międzynarodowych gwiazd estrady.

Nowa wystawa plenerowa w Operze Leśnej to ponad dwieście czarno-białych i kolorowych zdjęć, w tym - archiwalnych dokumentów, projektów scenografii i kostiumów pochodzących ze zbiorów Muzeum Sopotu, Biblioteki Gdańskiej PAN, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie, Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, Urzędu Miasta Sopotu, Polskiej Agencji Prasowej i Agencji Fotograficznej Kosycarz Foto Press KFP.

Ekspozycję można oglądać na terenie Opery Leśnej przez cały rok. 

Organizatorami wystawy są Muzeum Sopotu, Bałtycka Agencja Artystyczna i Urząd Miasta Sopotu. 

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu

04-01-2017

Historia Opery Leśnej – podziel się z nami swoimi wspomnieniami 

Aktualności

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy