Julio Iglesias World Tour 2016

5 czerwca 2016, godz. 20.00
Opera Leśna, Sopot

Fani muzyki latynoamerykańskiej będą mieć w czerwcu bieżącego roku nie lada okazję, móc spotkać się z nią na żywo. Koncerty artysty światowej sławy Julio Iglesiasa, legendy muzyki rozrywkowej, która do dziś panuje na wielkich estradach sal koncertowych i lśniących parkietach.


Polska to fragment światowej trasy koncertowej wokalisty, a Sopot i scena Opery Leśnej – to miejsce w którym Julio Iglesias wystąpi z koncertem 5 czerwca.
Artysta podczas światowego tournee promuje najnowszy album płytowy pt: „Mexico", który w październiku 2015 ukazał się na światowym rynku muzycznym.
Julio Iglesias, wielki muzyczny romantyk, śpiewa już dla czwartego pokolenia swoich słuchaczy.

Polscy organizatorzy trasy koncertowej Artysty zadbali też o to, by na widowni nie zabrakło zupełnie młodego pokolenia, które z racji swego wieku nie pamięta tych legendarnych koncertów.
Dla wszystkich zaśpiewa również Julio Iglesias Jr. Wystąpi przed polską publicznością ze swoim własnym repertuarem w programie poprzedzającym koncert.
Wielkie dwugodzinne show muzyczne przed nami.

Wrocław – Sopot – Warszawa w czerwcu  2016 należy do Iglesiasów.                 

Ze sceny popłynie romantyczna latynoska ballada, rytmy hiszpańskie, jak i klimaty muzyczne rdzennej muzyki meksykańskiej.

Bilety w cenach od 180 zł do 550 zł do nabycia:

Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot (czynna codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00)
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu (czynny codziennie w godzinach od 12.00 do 18.00)

Julio Iglesias – hiszpański wokalista, kompozytor, podczas swojej kariery artystycznej, zaśpiewał swoje utwory w 14 językach, dał ponad 5500 koncertów, najnowszy album płytowy „Mexico" jest 80 tą płytą jaką wydał w okresie swojej pracy artystycznej.

Urodził się w Madrycie, marzył od dziecka o karierze sportowej, jako kilkunastoletni chłopak grał na bramce w Realu Madryt, z którym wiązał swoją przyszłość, studiował jednocześnie prawo na madryckim uniwersytecie. Wypadek samochodowy pokrzyżował jego plany, diagnoza medyczna była jasna – nie będzie nigdy sportowcem. Porzucił studia prawnicze, próbując sił na polu muzyki.

I tak to się zaczęło. W 1968 roku wygrał konkurs piosenki hiszpańskojęzycznej w Benidormie; natychmiastowy kontrakt z firmą płytową COLUMBIA, publiczność na koncertach nie jeden raz zamykała się liczbą 100000, a potem jego systematyczna trudna i żmudna praca przy ogromnym talencie muzycznym,delikatnym, niepowtarzalnym wokalu o delikatnym, prawie aksamitnym brzmieniu doprowadziły go na szczyty sławy. Niezliczone koncerty od Argentyny po Japonię, od Finlandii po Australię, spotkania z Wielkimi tego świata. Studia prawnicze skończył i dyplom uzyskał mając ponad pięćdziesiąt lat , dotrzymując obietnicy danej ojcu.

Dziś scena jest jest jego drugim domem, czyli „mieszka" i śpiewa w każdym zakątku świata. Śpiewa już dla czwartego pokolenia swoich fanów.
W Sopocie zaśpiewa 5 czerwca.

Zgłoszenia akredytacji przyjmowane są do 3 czerwca pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Media

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy