OP_era SŁUCHO_stwory

OP_era aktywacja
22-23 marca 2013, godz. 17.00
Pracownie pod sceną,  Opera Leśna

SŁUCHO_stwory.  Pierwsze z serii warsztatów muzycznych dedykowanych młodszym dzieciom, młodzieży i pasjonatom muzyki. Warsztaty będą miały indywidualną, autorską formułę zaproponowaną przez prowadzących. Wstępnie będziemy odsłuchiwać kompozycji dźwiękowych wcześniej przygotowanych przez muzyków i artystów multimedialnych. Warsztaty przeprowadzone przez muzyka i artystę umożliwią uczestniczenie w procesie, jakim jest powstawanie dźwięków. Najpierw powstaną instrumenty, a potem kompozycje muzyczne. Warsztaty będą dokumentowane dźwiękowo i wizualnie, a powstałe sekwencje dźwięków i głosów będą emitowane w przestrzeniach obiektu. 

Prowadzący:
 Zuza Golińska (plastyka),Olivier Heim (dźwięk) 
oraz zaproszeni goście 

Zuza Golińska jest młodą artystką, która mieszka i pracuje w Warszawie. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w dyplomowej pracowni Przestrzeni Malarskiej prowadzonej przez Leona Tarasewicza i Pawła Susida. Głównym obszarem jej działań jej malarstwo i fotografia.
W 2009 roku brała udział w zbiorowym projekcie Torba1Sztuka pokazywanym w ramach Łódź Design Festival, uczestniczyła także w trójmiejskim projekcie ArtBus (2011) oraz Art Loop (2012). Jej prace znalazły sie na zbiorowej wystawie "Hmm...Niezła sztuka" (Galeria od czasu do czasu, 2012) oraz na wystawie "Masquerade" w sztokholmskim Centrum för fotografi. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Sopotu.

Olivier Heim jest duńskim wokalistą i gitarzystą, współautorem piosenek i członkiem grupy très.b nagrodzonej ostatnio Paszportem Polityki w kategorii muzyka popularna. Heim znany jest również dzięki swojemu solowemu projektowi Anthony Chorale oraz kolaboracji z Coldair. W Polsce razem z très.b został nagrodzony Fryderykiem za Debiut Roku (2010),a piosenka "Let it Shine" dotarła na 10 miejsce Listy Przebojów Trójki. Ostatnio w internecie można posłuchać nowej Epki Anthony Chorale "Ambitions of the Son".

Na bezpłatne dwudniowe warsztaty w przestrzeniach „backstage’u” Opery Leśnej w Sopocie zapraszają Bałtycka Agencja Artystyczna BART oraz Miasto Sopot.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

 

Gry online dla dzieci

Gry online dla dzieci

Media

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy