Koncert kolęd

Anna Faberllo - sopran
Stanisław Daniel Kotliński - bas/ baryton
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent

15 grudnia 2018, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot | Opera Leśna

Tradycyjnie Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na Koncert Świąteczny, pozwalający na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. 

W tym roku zabrzmią kolędy kaszubskie w aranżacji Witosławy Frankowskiej z 2006 roku przygotowanej specjalnie dla Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Kolędy kaszubskie to cykl 9 pieśni o tematyce bożonarodzeniowej, obejmujący cztery kolędy ludowe, okrzepłe już w pomorskiej tradycji oraz pięć kolęd regionalnych, powstałych w ciągu ostatnich osiemdziesięciu lat.
Wśród wybranych kolęd znalazły się utwory zebrane w okresie międzywojennym w Luzinie, Mechowej i Sierakowicach. Wykonawczynią kolęd kaszubskich jest Anna Fabrello – solistka Opery Bałtyckiej oraz pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat z powodzeniem interpretuje utwory związane z regionem Pomorza.

Usłyszymy również kolędy na głos solowy i orkiestrę smyczkową w aranżacjach Macieja Małeckiego. Partie solową kolęd wykona Daniel Kotliński, baryton. Artysta występował na słynnych festiwalach jak Maggio Musicale Fiorentino, Cantiere Internazionale d'Arte di Montepulciano, Puccini Festival Torre del Lago, Festival della Valle d'Itria, Sankt Petersburg Festival, Kissinger Sommer, Moritzburg Festival, Dresdner Musikfestspiele czy Monte Carlo Festival.
Współpracuje z teatrami operowymi w Polsce, Niemczech, Belgii, Danii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Omanie, Katarze i Chinach.

Solistom towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Bilety w cenie 25 zł normalny, 15 zł ulgowy do nabycia:
Kasa BART ul. Kościuszki 61, Sopot (czynna we wtorki oraz czwartki 10.00-16.00) 
a także w Informacji Turystycznej Sopot oraz na godzinę przed koncertem.

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy