Sopot Top of the Top Festival 2012

47. Sopot Top of the Top Festival odbył się 24 i 25 sierpnia 2012 roku w sopockiej Operze Leśnej, transmisję z festiwalu przeprowadziła telewizja Polsat.


W piątek 24 sierpnia w konkursie Top of the Top o statuetkę Bursztynowego Słowika i Nagrodę Specjalną od radia RMF FM wzięło udział czternastu artystów z Europy, którzy w swoich krajach sprzedali największą liczbę płyt. Widzowie wybierali zwycięzcę koncertu w głosowaniu SMS-owym. Drugą nagrodę przyznawali słuchacze rozgłośni RMF FM. Obie statuetki zdobył reprezentant Szwecji Eric Saade z piosenką "Hotter Than Fire.


W konkursie Top of The Top udział wzięli:


Gotthard - Szwajcaria
Gerard Lenorman - Francja
Eric Sade - Szwecja
Tony Carreira - Portugalia
Mugison - Islandia
The Beat Fleet - TBF - Chorwacja
Musiqq - Łotwa
Outloudz - Estonia
Nikolas Takacs -Węgry
Alban Skenderaj - Albania
Ot Vinta - Ukraina
Maria Llieva - Bułgaria
Sel - LItwa
MakSim - Rosja

Gośćmi specjalnymi pierwszego dnia dnia byli: Kamil Bednarek oraz India Martinez, która wystąpiła pozakonkursowo jako reprezentantka Hiszpanii.


W sobotę 25 sierpnia na deskach Opery Leśnej odbył się koncert z okazji 50-tych urodzin legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles. Podczas jubileuszowego koncertu wystąpiło dziesięcioro polskich wykonawców, a każdy z nich wykonał jeden utwór z repertuaru zespołu. W gronie gwiazd znaleźli się m.in.: grupa Perfect, De Mono, Ryszard Rynkowski i Kombii. Po koncercie jubileuszowym na scenie Opery Leśnej odbył się koncert towarzyszący – Muzodajnia.pl.

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy