Sopot Festival 2005

XXXXII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot
2-4 września 2005


PROGRAM 42. SOPOT FESTIVAL 2005


PIĄTEK 2 września 2005 r.
Opera Leśna, SopotSOBOTA 3 września 2005 r.
Opera Leśna, Sopot

Finał konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności

NIEDZIELA 4 września 2005 r.
Opera Leśna, Sopot
 

PIĄTEK 2 września 2005 r.

wystąpili:
Monika Brodka
Myslovitz
Reni Jusis
Agnieszka Chylińska
Sidney Polak
Zakopower
Sistars
Maryla Rodowicz


SOBOTA 3 września 2005 r.  
Finał konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności

wystąpili:
Łzy
Krzysztof Kiljański
Virgin
Ewelina Flinta
Andrzej Piaseczny
Mandaryna
Gordon Haskell i Kasia Skrzynecka
Lemar i Natalia Kukulska
Scorpions z Grzegorzem Markowskim


NIEDZIELA 4 września 2005 r.

wystąpili:
Patrizio Buanne
Beata i Bajm
Simply Red

MONIKA BRODKA (ur. 7 lutego 1987 w Twardorzeczce) – polska piosenkarka popowa/soulowa, zwyciężczyni programu telewizyjnego Idol, nominowana w 2004 r. d1o nagrody Paszport Polityki.
Urodziła się w góralskiej rodzinie z tradycjami muzycznymi. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, następnie śpiewała w zespołach ludowych.
W 2003 r. wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol i w styczniu 2004 wygrała jego finał zdobywając 69% głosów. W tym samym roku wydała debiutancką płytę pt. Album, z nowymi wersjami starych przebojów soulowych i kilkoma nowymi piosenkami, których była współautorką. Single z tej płyty to "Ten" i "Dziewczyna mojego chłopaka". Płyta została sprzedana w liczbie 35 tys. egzemplarzy, co dało jej status złotej.
W grudniu 2004 otrzymała nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii "estrada".
Nominowana także do Fryderyków 2004 w kategorii – Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku, Album Roku. Otrzymała nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Debiut roku.
10 czerwca 2005 wygrała w głosowaniu widzów Konkurs Opolskie Premiery, otrzymała także nagrodę słuchaczy Jedynki Polskiego Radia. Nagroda, to koncert w studio imienia Witolda Lutosławskiego oraz wydanie płyty oraz nagrodę muzycznego programu Telewizyjnej Jedynki "Stratosfera". Podczas premier zaprezentowała piosenkę "Miałeś być". Podczas drugiego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – Opole 2005 została wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii debiut. Brodka była największą triumfatorką 42 Krajowego Festiwalu w Opolu. Związana była ze starszym od siebie o 15 lat aktorem Janem Wieczorkowskim.
W październiku 2005 nagrała piosenkę "Horoskop" w duecie z WSZ i CNE. Utwór znalazł się na wspólnej płycie raperów.Druga płyta wokalistki - "Moje Piosenki" swoją premierę miała 20 listopada 2006 roku. Płyta osiągnęła status złotej. Na najnowszą płytę teksty do piosenek "Bajeczka" oraz "Samochody i tramwaje" napisał raper Eldo.
 

MYSLOVITZ
latami pracowali na swój sukces. Gdy debiutowali na początku lat 90 prasa przykleiła im etykietkę "polskich the Beatlesów". Owszem, chłopcy z Myslovitz przyznawali sie do fascynacji gitarową muzyką z Wielkiej Brytanii, ale ich kolejnealbumy udawadniały, że nie byli bezkrytycznymi wyznawcami brit- popu. Przełomemokazała się wydana w 1999 r. płyta "Miłośc w czasach popkultury" i pochodzącej z niej przebój "Długość dźwięku samotności". Po sukcesach w kraju Myslovitz koncertują się na karierze międzynarodowej. Są chyba najczęściej występującym za granicą polskim zespołem.

42. Sopot Festival 2005 był pierwszym festiwalem realizowanym na mocy pięcioletniej umowy zawartej przez TVN S.A. z władzami miasta Sopot.

 ORGANIZATORZY I REALIZATORZY 42. SOPOT FESTIVAL 2005

Organizacja
TELEWIZJA TVN


Współorganizacja Sopot Festival 2005
BAŁTYCKA AGENCJA ARTYSTYCZNA B A R T
Dyrektor Naczelny EUGENIUSZ TERLECKI

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy