Polsat Sopot Festival 2014

Polsat Sopot Festival 2014 pod tą nową nazwą, nawiązującą do tradycji wielkich sopockich festiwali, odbyła się ostatnia edycja tego muzycznego wydarzenia. Na scenie Opery Leśnej wystąpiły największe i najważniejsze polskie gwiazdy lat 90-tych. Jubileusz 25-lecia obchodzili z nami Elektryczne Gitary oraz  Justyna Steczkowska. Gwiazdą zagraniczną festiwalu był Garou.


22 sierpnia - pierwszy festiwalowy wieczór rozpoczął się koncertem Garou – gwiazdy światowego formatu, którego utwór „Belle” z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame” został okrzyknięty najpiękniejszą piosenką 50-lecia w plebiscycie słuchaczy niemieckiego radia RTL.  

W koncercie  „Słodkie lata 90.” wystąpili:
Hey
Elektryczne Gitary
Wilki
IRA
Stanisław Soyka
Robert Chojnacki i Andrzej Piaseczny
Golden Life
Rotary
Kasia Kowalska
Liroy
Dr Alban
Vengaboys

W sobotę 23 sierpnia na scenie Opery Leśnej wraz z publicznością i widzami swój jubileusz 25-lecia będą obchodzić Elektryczne Gitary – jeden z najpopularniejszych zespołów lat 90. Członkowie grupy obdarzeni wyjątkowym poczuciem humoru i dużą dawką autoironii, z wdziękiem połączyli proste melodyjne rockowe riffy z zabawnymi tekstami. Właśnie teksty autorstwa wokalisty i gitarzysty Kuby Sienkiewicza, prywatnie lekarza neurologa, nadały zespołowi indywidualnego charakteru, choć ich autor przyznaje: „Łudzę się, że publiczność [...] nie buduje na tych piosenkach swego światopoglądu”. Na czym więc polega sukces Elektrycznych Gitar? W ich przebojach każdy znajdzie miejsce do własnych skojarzeń i interpretacji, a poza tym dobrze się je śpiewa. Elektryczne Gitary swoje występy ubarwiają w nietypowy sposób: „Moja autorska koncepcja to abstrakcyjne komunikaty do widowni, złote myśli, pytania z estrady i życzenia imieninowe” – przyznaje Kuba Sienkiewicz, co z połączeniu z ich przebojami daje nieco abstrakcyjny efekt. Przekona się o tym sopocka publiczność wykonując z zespołem m. in. takie hity jak: „Jestem z miasta”, „Noś długie włosy”, „Kiler”, „Co ty tutaj robisz” czy „To koniec”.

Kolejnym wydarzeniem w drugim dniu festiwalu, 23 sierpnia będzie koncert „Muzodajnia Gwiazd”. W koncercie wystąpią artyści, których przeboje były najchętniej kupowanymi utworami w serwisie Muzodajnia.pl. W tym roku wśród nich znaleźli się m.in. Lemon, Ewelina Lisowska, Ewa Farna, Mrozu, Sylwia Grzeszczak, Bracia, Grzegorz Hyży oraz Honorata „Honey” Skarbek, która otrzyma Złotą Płytę za wysoką sprzedaż swojego ostatniego albumu „Million”. W koncercie pojawią się również zagraniczne gwiazdy muzyki tanecznej: Mario Bischin, Remady i Oceana, oraz niemiecki zespół Elaiza, który wystąpił podczas tegorocznego finału Eurowizji. Muzodajnia.pl to portal z najtańszą muzyką w sieci, umożliwiający legalne ściąganie hitów zarówno na komputer, jak i bezpośrednio na telefon. 
Sobotni wieczór zakończymy powrotem do lat 90-tych. Swój jubileusz 20 lat na scenie będzie świętowała filigranowa, ale obdarzona niezwykłą charyzmą Dziewczyna Szamana, czyli Justyna Steczkowska. Ikona mody, kwintesencja stylu i kobiecości, od lat niezmiennie na topie, przyciąga uwagę widzów i dziennikarzy. Prywatnie wspaniała matka, na scenie intrygująca artystka zachwyca ciepłą barwą i niemal czterooktawową skalą głosu. W koncercie Justyna Steczkowska zaśpiewa swoje największe hity m.in: wspomnianą „Dziewczynę Szamana”, który to album zyskał status podwójnej platyny sprzedając się w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy, „Boskie Buenos” z repertuaru Maanamu, czy przebój „Oko za oko, słowo za słowo”.
Recital Garou, dwa wielkie koncerty i dwa niepowtarzalne jubileusze to blisko 10 godzin muzyki a wszystko to już 22 i 23 sierpnia na sopockiej sceni

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy