Sopot Classic

W dniach 2-5 sierpnia 2012 odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic. Wydarzenie to jest rezultatem inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Urzędu Miasta Sopotu. 
Festiwal SOPOT CLASSIC ma na celu promocję i prezentację interesujących wykonań dzieł muzyki klasycznej z udziałem znanych i cenionych solistów.
Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się 2 sierpnia KONCERTEM INAUGURACYJNYM, w Operze Leśnej, który w całości zostanie poświęcony twórczości Wojciecha Kilara. Tego dnia zabrzmią kompozycje szanownego jubilata, kompozytora, który w tym roku świętuje 80-tą rocznicę swoich urodzin. Okazją do świętowania jest również jubileusz 30.lecia istnienia Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Drugi dzień festiwalu to koncert, w którym wystąpi światowej sławy wirtuoz marimby – KATARZYNA MYĆKA. Artystka jest zdobywczynią tytułu Ambasadora Polskiej Szkoły Perkusji, a występuje i prowadzi kursy na całym świecie. Dotychczas ukazało się jej sześć solowych albumów. Podczas koncertu 3 sierpnia artyści zaprezentują Koncert na marimbę E. Séjourné oraz Koncert na marimbę i trąbkę A. Ignatowicz-Glińskiej, a także Suity z opery Carmen George’a Bizeta w opracowaniu R. Shchedrina.

Zwieńczeniem II Festiwalu SOPOT CLASSIC będzie koncert, którego wyjątkowość polegać będzie na miejscu, w którym zabrzmi muzyka. Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprosi melomanów na molo sopockie, gdzie zostanie wybudowana specjalna scena plenerowa. Usytuowanie sceny tworzy naturalną scenografię do dzieł mistrza baroku – Georga Fridericha Händla. Marina – to miejsce, w którym kultura morska spotka się z kulturą muzyczną za sprawą dźwięków Muzyki na wodzie i Muzyki sztucznych ogni.
Wszystkie koncerty II edycji Festiwalu SOPOT CLASSIC poprowadzi założyciel i dyrektor artystyczny, maestro Wojciech Rajski.
Zapraszamy wszystkich melomanów na II edycję Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic. 

 

Media

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy