Krakowskie Trio Stroikowe

Marek Mleczko - obój
Roman Widaszek - klarnet
Paweł Solecki - fagot
Tadeusz Tomaszewski - waltornia
Wojciech Rajski - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

25 kwietnia 2015, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna

Polska Filharmonia Kameralna Sopot i maestro Wojciech Rajski serdecznie zapraszają na koncert, którego gościem specjalnym będzie Krakowskie Trio Stroikowe, w składzie Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot. Wraz z zespołem wystąpi także waltornista Tadeusz Tomaszewski.

Krakowskie Trio Stroikowe powstało w 1998 roku z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Zespół składa się z wybitnych instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej oraz solowej - stąd też muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Krakowskie Trio Stroikowe koncertowało niemalże na wszystkich prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, spotykając się z entuzjazmem publiczności i uznaniem krytyków. Członkowie Krakowskiego Tria Stroikowego są pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach.

W programie wieczoru wybrzmi m. in. W. A. Mozart - Symfonia koncertująca Es-dur KV 297b, H. Tomasi - Divertimento Corsica, L. Mozart - Sinfonia G-dur.

Orkiestrę poprowadzi maestro Wojciech Rajski. Koncert odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 18:00 w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot na terenie Opery Leśnej.

Bilety w cenie 20 zł / 10 zł dostępne są:
• w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00 – wjazd windą widokową na 2 piętro);
• w systemie ekobilet;
• przed koncertem.

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy