Polsat SuperHit Festiwal 2016 - Dzień 1

27 maja 2016, godz. 19.30
Opera Leśna, Sopot

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal w „Koncercie platynowym” zobaczymy artystów, których płyty w okresie od stycznia 2015 do lutego 2016 pokryły się platyną. Spośród tego wąskiego grona wybrani zostali artyści, którzy w przebojowy sposób zaskarbili sobie gusta polskiej publiczności. I tak na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpią m.in.:Andrzej Piaseczny, Stanisława Celińska, Perfect, Dawid Podsiadło, Bracia – wspólnie z Krzysztofem Cugowskim, Sound'n'Grace i Tabb, Grzegorz Hyży, Golec uOrkiestra oraz Anna Wyszkoni, dla której występ podczas naszego Festiwalu będzie też okazją do świętowania 20 lat pracy artystycznej. Koncert otworzy gość specjalny – Sylwia Grzeszczak. Koncert poprowadzą Małgorzata Walewska i Maciej Rock.

Ale to nie wszystko! Pierwszego dnia festiwalu czekają nas jeszcze dwa rockowe jubileusze zespołów z dwóch różnych muzycznych dekad. 35 lat na scenie w specjalnym, pełnym przebojów koncercie zatytułowanym „Tacy sami od 35 lat” podsumuje jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych lat 80-tych – grupa Lady Pank. Na koncie mają ponad trzydzieści albumów i dziesiątki hitów, które zna każdy: „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”, „Marchewkowe pole”, „Fabryka małp”, „Sztuka latania”, „Tacy sami” i m.in. „Zawsze tam gdzie ty”. Tysiące fanów wciąż nie pozwala im zapomnieć, że to również dzięki nim polski rock ma się wciąż świetnie.

Z kolei w koncercie „Parę chwil” 30 lat świętować będzie z nami zespół, którego piosenki stały się symbolem odradzającej się w latach 90-tych Polski – IRA. To oni byli uważani za jeden z najpopularniejszych i najbardziej kasowych zespołów w tamtych czasach. Niejednokrotnie mianowani przez krytyków muzycznych - „polską Metalliką” - wyznaczali trendy w muzyce rockowej pierwszej połowy lat 90-tych. Do dziś przyjaźnią się z ikoną hard rocka i rock’n’rolla - amerykańską grupą Aerosmith. A wszystko zaczęło się podczas niezapomnianego koncertu w Warszawie, na Stadionie Gwardii w 1994 roku, kiedy to właśnie oni stanęli na scenie jako support rockowych gigantów z Bostonu. Po wydaniu jednej z najlepszych w ich dorobku płyt - „Mój dom”, to do nich należało miano „najbardziej koncertowej grupy w Polsce”. Z tej płyty pochodzi utwór - „Nadzieja”, piosenka – hymn, która dała zespołowi IRA muzyczną nieśmiertelność. Jubileusz Lady Pank poprowadzą Paulina Sykut –Jeżyna i Kamil Baleja, a IRY, Agnieszka Hyży i Maciej Rock.

PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE

Bilety w cenie: 70 zł, 90 zł, 150 zł, 200 zł, 400 zł, 800 zł do kupienia:
Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot (czynna codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00)
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu (czynny codziennie w godzinach od 12.00 do 18.00)

Polsat SuperHit Festiwal 2016 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz Albert Production.

Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

Patronem medialnym Polsat SuperHit Festiwal 2016 jest radio RMF FM. Oficjalny Partner Flotowy - dealer Fota - Groblewski Volkswagen.

Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego internetu LTE na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2016 są Plus i Cyfrowy Polsat.

 

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy