Polska Akademia Dzieci Inauguracja

Polska Akademia Dzieci
Inauguracja
1 marca 2013, godz. 11.00
Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna

Lista zgłoszeń została już zamknięta.

wykład Młodego Naukowca / Muzyka: Jaś Hofman „Perkusja moja pasja"

wykład Dużego Naukowca / Muzyka: zajęcia muzyczno- rytmiczne
pod kierunkiem wykładowcy Akademii Muzycznej w Gdańsku as. Katarzyny Kierzkowskiej
( Młodzi Naukowcy/ Muzycy poznają egzotyczne instrumenty, dowiedzą się skąd pochodzą oraz będą mieli okazję współtworzyć prawdziwą orkiestrę )

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy w wieku od 6 do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe.

Opis wg autorki projektu dr Agaty Hofman:
Dzieci to najbardziej twórcze jednostki na świecie. Co roku rządy różnych krajów wydają miliardy euro na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w nauce, gospodarce, biznesie. Jednak w tym procesie całkowicie pomijane są te najbardziej twórcze znane nam stworzenia. Pomimo rozwoju edutainment w Polsce i na świecie, proponuje się dzieciom coraz więcej (niestety w większości płatnych) zajęć poza szkolnych i poza przedszkolnych rozwijających ich twórczość w sposób starannie zaplanowany przez osoby dorosłe. Wytyczamy więc dzieciakom ramy, w które mają się wpisać.


Projekt PAD to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet dzieci prowadzony przez dzieci, gdzie Młodzi Naukowcy z całkowitą swobodą wybierają obszar swoich zainteresowań badawczych. Nasi wykładowcy w wieku od 6. do 12. lat prowadzą badania na temat lewitacji magnetycznej, brakujących ogniw ewolucji kręgowców lub psów, kotów i patyczaków. To oni autonomicznie decydują o tym czym chcą się zając a my, dorośli, jedynie pomagamy im od strony technicznej i wskazujemy wiarygodne źródła naukowe.


Opieramy się na założeniu otwierania drzwi uczelni wyższych dla dzieci niezależnie od ich pozycji społecznej czy wyników w nauce. Chcemy też dać im możliwość prowadzenia własnych wykładów wspólnie z naukowcami z różnych uczelni w Polsce.


Marzeniem założycieli Polskiej Akademii Dzieci jest to, aby w ciągu 10 lat Polska stała się pierwszym na świecie krajem, gdzie każde dziecko będzie mogło uczestniczyć w bezpłatnych wykładach na uczelniach wyższych oraz (jeśli tylko dzieci będą chciały) Młodzi Naukowcy w wieku od 6. do 12. roku życia będą mogli poprowadzić swój własny wykład.


Założenia programowe
Głównym założeniem projektu „Polska Akademia Dzieci" jest rozbudzenie umiłowania wiedzy, poszukiwania odpowiedzi oraz zadawania pytań. Słuchacze nie są w jakikolwiek sposób oceniani, a jedynie zachęcani do wspólnych poszukiwań i eksperymentów, zarówno fizycznych jak też myślowych. Młodzi studenci będą korzystali z narzędzi technologii informacyjnej, zarówno przygotowując własne wykłady jak też uczestnicząc w oferowanych zajęciach i programach naukowych on-line.


Cele projektu
Założenia programowe projektu PAD to m.in. kształtowanie innowacyjnych postaw, przygotowanie do samoedukacji, kreowanie postaw przyjmowania odpowiedzialności za przyszłość, wprowadzenie elementów interkulturowości oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji uczniów w świetle teorii inteligenci wielorakich Howarda Gardnera. W projekcie PAD zakłada się promowanie cywilizacji opartej na wiedzy, aktualizowanie danych oraz kreowanie i promowanie postaw twórczych.

Na bezpłatny wykład w Sali Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot zaprasza Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Miasto Sopot oraz Polska Akademia Dzieci.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Partnerzy _warsztaty_pad

 

 

 

Gry online dla dzieci

Gry online dla dzieci

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy