Seeme i Sławek Jaskułke dla autyzmu - Koncert Charytatywny

8 grudnia 2018, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, OPera Leśna

W Koncercie wezmą udział: piosenkarka Seeme (Kasia Makowiecka)  i  panista jazzowy Sławek Jaskułke

Seeme
Jesienną trasę zagrała przed Kortezem. Występowała m.in na Festiwalu Filmowym Off Camera i Songwriter Łódź Festiwal. Supportowała norweskiego muzyka Thomasa Dybdahl’a. 26 października tego roku premierę miała jej solowa płyta. @seeme to artystka komponująca przy pianinie swoje bardzo osobiste i intymne piosenki. Pisze o tym co czuje, co aktualnie ją nurtuje, co przeżywa w sobie. Musiało minąć trochę czasu i odbyć się kilka podróży by historie napisane przez nią ujrzały światło dzienne. To właśnie nieustanny czas w drodze, spotykanie nowych ludzi i odkrywanie samej siebie pomogły dojrzeć do decyzji by podzielić się tym co ma - swoimi piosenkami..

Sławek Jaskułke
Jeden z najoryginalniejszych przedstawicieli polskiej pianistyki improwizowanej i jazzowej. Artysta wszechstronny - poruszający się zarówno w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej, jak też w energetycznych i żywiołowych projektach napisanych dla większych składów jak trio czy sextet. 

W swoich kompozycjach zwraca szczególną uwagę na kolorystykę, harmonię oraz barwy dźwięków. Doktor sztuk muzycznych, wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej
w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz, Symphony Hall Chicago, Carnegie Hall Nowy Jork, International Performing Arts Center Moskwa. Od trzech lat  sukcesywnie buduje swoją pozycję rynkową w Japonii, gdzie koncertuje oraz wydaje kolejne albumy spotykając się z ogromnym entuzjazmem publiczności. Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo w Shanghaju oraz Singapurze i na scenie Forbidden City Concert Hall Beijing.

O KONCERCIE: Koncert opiera się na materiale z płyt SEA, Moments, Senne. Zawiera także zupełnie nowe, niepublikowane jeszcze kompozycje. Muzyka Sławka Jaskułke w solowym wykonaniu jest oszczędna w środkach, bogata w treści i głęboka w nastroju. Przyjemna, łagodna w brzmieniu i odbiorze wprowadza słuchacza w pogodny nastrój, uspokaja, a przede wszystkim zachwyca barwą, harmonią i mistrzowskim wykonaniem.

Artyści zagrają koncert na rzecz budowy Domu dla osób z autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/Czerska Domu dla osób z autyzmem.
Fundacja Dom Rain Mana jest Organizacją Pożytku Publicznego włączającą  się w nurt pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom przez konsultacje,  szkolenia  i konferencje, wydawanie pisma AUTYZM i organizację  imprez integrujących  środowisko. Dalekosiężnym celem fundacji jest stworzenie na wiejskiej farmie Centrum Pomocy dla osób z autyzmem - Dom Rain Mana. Posiadamy tam ziemię, przygotowany jest projekt domu, są doprowadzone media, zbierane są pieniądze na budowę domu, w którym będą mogły żyć osoby z autyzmem, gdy zabraknie ich rodziców. Więcej informacji o Fundacji Dom Rain Mana i o autyzmie na www.domrainmana.pl i fb https://www.facebook.com/domrainmana/

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i grafik trójmiejskich artystów na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.

Bilety:  Zaproszenia to dowolny datek na budowę Domu Rain Mana (sugerujemy 50 zł od osoby ) można zamawiać telefonicznie: T. 58 551 84 72 lub 606 58 59 41

Organizator: Fundacja Dom Rain Mana /www.domrainmana.pl/
Partner: BART i Opera Leśna,
Patron Honorowy: Fundacji Rozwoju „Kocham Sopot”
Patronat medialny: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy