Koncert Galowy

Matthias Höfs  - trąbka
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent
13 grudnia 2018, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna

Matthias Höfs, jeden z najwybitniejszych wirtuozów trąbki zagra na Koncercie Galowym wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W wieku sześciu lat Matthias Höfs ogłosił trąbkę swoim instrumentem, "ponieważ świeci tak pięknie". Mając zaledwie osiemnaście lat, Höfs był już zaangażowany jako solista-trębacz w Philharmonic State Orchestra w Hamburgu, gdzie przez szesnaście lat cieszył się fascynującym światem opery. Matthias Höfs zawsze konsekwentnie poszerzał horyzont swojego instrumentu. Ciągły rozwój jest wspierany przez ścisłą współpracę z kompozytorami, którzy inspirują się jego nieporównywalną wirtuozerią i radością eksperymentowania. Niezwykłą popularność i uznanie zyskał jako członek słynnego, należącego do światowej muzycznej ekstraklasy zespołu dętego German Brass, który gościliśmy w 2017 roku podczas Festiwalu Sopot Classic. 

Oprócz licznych występów koncertowych jako solowy trębacz i kameralista, Höfs ma w dorobku wiele albumów solowych, a także ponad dwadzieścia nagrań z German Brass. W wykonaniu wirtuoza trąbki usłyszymy m.in. John Baston – Concerto D-Dur, nr 2 , Giuseppe Tartini – Koncert D-dur.

Koncert Galowy organizowany jest we współpracy z Sopockim Towarzystwem Muzycznym, jednocześnie inauguruje działalność towarzystwa.

Bilety w cenie 25 zł normalny, 15 zł ulgowy do nabycia:
Kasa BART ul. Kościuszki 61, Sopot (czynna we wtorki oraz czwartki 10.00-16.00)
a także w Informacji Turystycznej Sopot oraz na godzinę przed koncertem.

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy