Koncert Mistrzowskie Interpretacje

 

Agata Szymczewska - skrzypce
Volodia Mykytka - altówka
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski – dyrygent

 

12 maja 2019 
Sala koncertowa PFK Sopot

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert Mistrzowskie Interpretacje.

Po raz pierwszy na naszej scenie gościć będziemy, skrzypaczkę Agatę Szymczewską oraz altowiolistę Volodię Mykytkę. Należą oni bez wątpienia do grona wirtuozów
o międzynarodowej renomie.

Agata Szymczewska należy do wąskiego grona najwybitniejszych skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. W 2006 roku otrzymała I nagrodę, Złoty Medal oraz Nagrodę Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali, z którymi współpracuje.

Kolejnym solistą zaproszonym przez Maestro Wojciecha Rajskiego jest jeden
z najbardziej wszechstronnych i cenionych altowiolistów naszych czasów Volodia Mykytka. Wraz  z Agatą Szymczewską współtworzy Szymanowski Quartet. Otrzymał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach, jak i Medal Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w uznanie i zachowanie polskiej muzyki i kultury.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. dwie kompozycję Maxa Brucha podwójny Koncert na skrzypce i altówkę op. 88 oraz Serenada na tematy szwedzkich melodii ludowychop. posth.

Jednak to nie wszystkie atrakcje muzyczne jakie czekają na melomanów Wielką gratką będzie bez wątpienia wykonanie Idylli na smyczki czeskiego kompozytora Leoša Janáčka.

Bilety w cenie 35 zł normalny, 25 zł ulgowy w Informacji Turystycznej Sopot oraz na godzinę przed koncertem.

 

 

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy