Koncert Dyplomantów

Koncert Dyplomantów
22 czerwca 2018 / sobota / godz. 17.00 
Sala Koncertowa PFK Sopot / Opera Leśna

Artyści:
Andrzej Wojciechowski | klarnet
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Paulina Dołęgowska | dyrygent
Wiktor Kozłowski | dyrygent
Krzysztof Dąbrowski |prowadzenie

Program:
Piotr Czajkowski- Serenada 
Karol Kurpiński- Koncert na klarnet
Wolfgang Amadeus Mozart- Apollo i Hiacynt, fragmenty opery

Na najbliższym koncercie Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzą Paulina Dołęgowska oraz Wiktor Kozłowski, tegoroczni dyplomanci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Paulina Dołęgowska ukończyła z wyróżnieniem obój w klasie prof. Józefa Raatz’a. Aktualnie jest oboistką Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i studiuje na ostatnim roku dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. Swoje umiejętności dyrygenckie miała okazję doskonalić na warsztatach z José Maria Florêncio oraz Georgem Tchitchinadze.
Wiktor Kozłowski ukończył Ogólnokształcącą Szkołę im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie perkusji w 2016 roku. Obecnie student 3-roku licencjackiego w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. W styczniu roku 2018 był jednym z dyrygentów na koncercie noworocznym w Teatrze Wielkim w Łodzi i uczestniczył w Letniej Akademii Operowej Riccardo Mutiego w Ravennie we Włoszech.
Pod batutą Pauliny Dołęgowskiej usłyszymy czteroczęściową Serenadę Piotra Czajkowskiego oraz Koncert na klarnet Karola Kurpińskiego. Partię solową wykona Andrzej Wojciechowski, pierwszy klarnecista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Wiktor Kozłowski zadyryguje fragmentami opery Apollo i Hiacynt Wolfganga A. Mozarta.

Koncert Dyplomantów organizowany jest we współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Bilety w cenie 10zł/15 zł do nabycia online na InterTicket.pl oraz stacjonarnie: w kasie Opery Leśnej, Stowarzyszeniu Turystycznym Sopot, Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, na godzinę przed koncertem (w miarę dostępności miejsc).

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy