LORA SZAFRAN SEKRETY ŻYCIA WG LEONARDA COHENA

Lora Szafran – śpiew
Zespół muzyczny pod dyrekcją Miłosza Wośki
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski – dyrygent

25 października 2019, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna

„Sekrety życia według Leonarda Cohena” to spotkanie ze znakomitymi artystami w wyjątkowym programie.

Solistką Koncertu będzie jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek charyzmatyczna Lora Szafran, której towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego oraz 6-osobowy zespół muzyczny pod kierownictwem Miłosza Wośki.

Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. Współpracowała m.in. z zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Włodzimierza Nahornego, a u boku Mieczysława Szcześniaka czy w ramach tria Big Stars flirtowała z ambitnym popem. Śpiewała Chopina (w 1994 roku, kiedy nie było to ani takie modne, ani tak opłacalne jak dzisiaj), piosenki Wasowskiego i Przybory (z Januszem Muniakiem) oraz wiersze Jarosława Iwaszkiewicza (z Włodkiem Pawlikiem). Podbijała serca i zdobywała nagrody od Opola i Sopotu po Los Angeles. Tym razem umiłowanie muzycznych przygód rzuciło ją w objęcia Leonarda Cohena…

Podczas koncertu nie zabraknie więc „Hallelujah”, „Who By Fire”, „Suzanne”, „Dance Me To The End Of Love”, czy „In My Secret Life”, oczywiście w wersjach polskojęzycznych, w większości przekładach Macieja Zembatego.

Opracowaniem klasycznych hymnów śpiewającego poety zza oceanu w nowych, odważnych wersjach, zajął się natomiast Miłosz Wośko, pianista, aranżer, kompozytor i producent, znany dotąd ze współpracy m.in. ze Smolikiem, Marylą Rodowicz, Afro Kolektyw i Bisquit.

Bilety w cenie 35 zł normalny, 25 zł ulgowy

do nabycia w Informacji Turystycznej Sopot i innych stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl, online na Interticket.pl oraz na godzinę przed koncertem

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy