czwartek, 20.07.2023

20:00

BARANOVSKI – LASY 2023

scena LASY

Za projektem BARANOVSKI stoi wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski, szerszej publicznosci znany m.in. z występów z grupą XXANAXX. Solową karierę rozpoczął w 2018 roku a zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku” i występy na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową płytę dla „Luźno” i podwójnie platynową płytę dla „Czułego miejsca”, można mówić w przypadku tego artysty o jednej z najbardziej błyskotliwych karier na polskim rynku muzycznym ostatnich kilku lat.

W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W październiku 2021, dokładnie dwa lata od wydania debiutanckiego “Zbioru” ukazała się druga płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana “BARANOVSKI 2”. Album ten jeszcze przed premierą pokrył się Złotem, dziś ma status Platynowej Płyty. To na nim znalazły się kolejne przebojowe single: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” oraz przede wszystkim “Lubię być z nią”. Aktualnie BARANOVSKI kończy pracę nad swoim trzecim albumem, którego premiera zapowiadana jest na jesień tego roku. Płytę promują single “Joker” oraz “Chcę być sobą”.

LASY to kameralna scena plenerowa, która znajduje się na terenie Opery Leśnej w Sopocie. To miejsce, w którym muzyka spotyka się z naturą, tworząc wyjątkowy klimat dla doświadczania koncertowej aury. Zapraszamy więc do LASÓW w letnie, czwartkowe wieczory.

Organizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.

Polecane wydarzenia

wróć do wszystkich wydarzeń