czwartek, 21.03.2024

12:45

#Otwarta generalna z PFK „W poszukiwaniu wiosny”

sala koncertowa PFK

Czy chcecie dowiedzieć się jak wygląda proces przygotowań do naszych koncertów? A może interesuje Was, w jaki sposób dyrygent pracuje z orkiestrą? Pewnie chcielibyście posłuchać, jak muzycy pracują nad materiałem muzycznym i zobaczyć, jak wygląda najważniejsza próba przed koncertem? Jeśli tak to zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach #Otwartej Generalnej z PFK.  
Jest to rodzaj otwartych prób zainicjowany przez nowego Dyrektora Artystycznego PFK Sopot Szymona Morusa! Cykl jest propozycją, którą wdrażamy na dłuższy czas. Mamy nadzieję, że taka forma muzycznych spotkań zostanie entuzjastycznie odebrana przez publiczność.  

Kolejna okazja do uczestnictwa w #Otwartej generalnej z PFK kierowana jest przede wszystkim do kobiet w ramach Marca Sopocianek i odbędzie się 21 marca o godz. 12.45 w Sali koncertowej PFK w Sopocie. Będzie to próba generalna do koncertu „W poszukiwaniu wiosny”, podczas którego wystąpi solista Mateusz Kowalski – gitara oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Szymona Morusa.  

artyści:
Mateusz Kowalski – gitara
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

dyrygent:
Szymon Morus

w programie m.in.:
E. Elgar – Serenade for strings op.20 cz.II
H. Hope – Three Symphonic Poems op.52 cz.III The Vilage Dance
M. Richter – On the Nature of Daylight
H. Hope – The Madrugada op.56 for guitar and string orchestra
M. Zakrzewski – Air de cour for string orchestra
A. Copland – Appalachian Spring

Kiedy: 21 marca 2024 (czwartek), godz. 12.45

Czas trwania próby to ok. 60 minut. Wstęp tylko z Kartą Sopocką po wcześniejszej rezerwacji mailowej (biuro@pfksopot.pl) bądź telefonicznej w godz. 10.00-14.00, nr 58 555 84 28.

Liczba miejsc jest ograniczona. 

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej znajduje się na terenie Opery Leśnej.

Polecane wydarzenia

wróć do wszystkich wydarzeń