środa, 10.04.2024

12:00

Piosenki domowe — Natalia Lesz | koncert edukacyjny dla grup zorganizowanych

Spektakl Piosenki domowe, to muzyczna podróż od piwnicy aż po strych, w której pod przewodnictwem porcelanowej baletnicy Natalie zespół porzuconych przez ludzi Gratersów stopniowo odzyskuje utraconą godność i wolność. To pełna humoru bajka o przyjaźni, która uczy szacunku do posiadanych rzeczy, podstaw ekologicznego myślenia i doceniania siebie nawzajem. To także opowieść o tym, że każdy z nas chce czuć się w życiu potrzebny.

Zapraszamy grupy zorganizowane na wyjątkowy koncert edukacyjny!
Piosenki domowe — Natalia Lesz śpiewa „Wierszyki Domowe” Michała Rusinka

Kiedy: 10 kwietnia 2024 o godz. 12.00
Gdzie: Sala Koncertowa PFK w Operze Leśnej, ul. Moniuszki 12, Sopot
Bilety: 5 zł
Wiek: 5-10 lat
Czas trwania: 60 min.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia: bilety@bart.sopot.pl

Spektakl składa się z łatwych do przyswojenia i przyjemnych utworów, które opisują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. Teksty piosenek, stworzone przez Michała Rusinka, są zabawne i przemyślane, a melodie są proste i łatwe do zapamiętania oraz do śpiewania.
Pomysłodawczynią albumu jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać Wierszyki domowe do muzycznej podróży po domowych zakamarkach. Natalia Lesz w tym przedsięwzięciu powraca w pięknym stylu na rynek aktorsko-wokalny.

Niezwykły spektakl muzyczny, który będzie bawił nie tylko dzieci w wieku 5-10 lat, ale i dorosłych.

Album z nagraniem Natalia Lesz Piosenki domowe został nominowany do Nagrody Fryderyk 2024 w kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca.

Twórcy:
muzyka: Urszula Borkowska
teksty piosenek: Michał Rusinek
scenariusz i reżyseria: Magdalena Małecka-Wippich

Wykonawcy:
Porcelanowa Baletnica NATALIE Natalia Lesz

Gratersi w składzie:
Żeliwna Wanna: Urszula Borkowska — instrumenty klawiszowe
Gąbka Baltazara: Anna Grabowska — chórki, śpiew
Klucz: Marcin Świderski — instrumenty dęte, saksofony, klarnet
Wyliniały Fotel: Mateusz Dobosz — kontrabas
Takie Coś: Marcin Słomiński — perkusjonalia

Natalia Lesz
Aktorka i wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Nowym Jorku i Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka wielu nagród muzycznych. Finalistka 18 Konkursu Piosenki o Osieckiej. Jako aktorka ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach Mama 8-letniej Alicji.

Michał Rusinek
Poeta, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim i tłumacz. Wieloletni współpracownik Wisławy Szymborskiej. Autor niemal 40 książek dla dorosłych i dla dzieci. Tata Natalii i Jakuba.

Urszula Borkowska
Kompozytorka, aranżerka i pianistka. Autorka muzyki do spektakli teatralnych i aranżacji do programów artystycznych. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Wykładowczyni w Warszawskiej Akademii Teatralnej.

Magdalena Małecka-Wippich
Reżyserka, autorka tekstów, kameralistka. Doceniona za projekty dla dzieci. Spektakl telewizyjny Dziób w dziób w jej reżyserii otrzymał m.in. nagrodę za najlepszą aktorską kreację zespołową w 2020 r. Jest także autorka i reżyserką Opery dla Dzieci, uhonorowanej w 2021 r. GRAND PRIX Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury w kategorii Najlepszy spektakl muzyczny dla młodego widza.

Polecane wydarzenia

wróć do wszystkich wydarzeń